Kalem Standı, Gözlük Standı, Kozmetik Standı, Takı Standı, Broşürlük

Pleksi Nedir ?

Pleksi Standı Örnekleri ?

Günlük yaşamda karşılaştığımız veya kullandığımız pleksi standı örnekleri. (Soldan sağa; kalem standı, gözlük standı, kozmetik standı, broşürlük, ilaç standı)

Pleksi Kalem Standı Pleksi Gözlük Standı Pleksi Kozmetik Standı Pleksi Broşürlük Pleksi İlaç Standı  

Pleksi'nin Özellikleri (Avantajları)

Işık geçirgenliği, yüksektir. Darbelere dayanıklılığı camdan 6 kat fazladır. uçları kesici değildir ve yaralanmaya sebebiyet vermez. Parlak ve sert yüzeye sahiptir. Kolay işlenebilirdir. Ultraviole ışınlara karşı dayanıklıdır. Basınç uygulanarak form verilebilir Pek çok kimyasala karşı dayanıklıdır. Özgül ağırlığı düşüktür, hafiftir. Kesilerek, delinerek yahut ısıyla şekillendirilebilir.
Kırıldığında

Kozmetik Standı

Kozmetik satışı yapan işyerleri, mağazalarında bu ürünleri sergilemek için mutlaka bir ekipmana ihtiyaç duyar. Kozmetik ürünleri teşhir etmek için en iyi tercih kozmetik standıdır. Pleksi malzemeden imal edilen kozmetik standları çok tercih ediliyor olup kullanışlı ve uzun ömürlüdür. Pleksi stand tercih edildiğinde parlak bir görünüm oluşturması, ürünü de ön plana çıkarmayı sağlamaktadır. Standlar istenilen boy, şekil ve özel tasarımlarda yapılabileceği için işinizi en iyi şekilde çözecektir. Kullanım kolaylığı ve işlevselliğiyle birlikte teşhir edilen ürünler çok daha şık gözükeceği gibi stand temizliğinin de kolay olacağı bilinmelidir.

Pleksi Kozmetik Standı Örneği Pleksi Kozmetik Standı Örneği 2  

Kalem Standı

Pleksi kalem stand ları, kalem teşhir etmek için kullanılabilecek en kaliteli ve uzun ömürlü malzemedir. Kırtasiyeler, hipermarketlerin kırtasiye reyonları gibi yerlerde kullanılabilecek pleksi kalem standı , kalemlerin göze hoş bir şekilde görünmesini sağlayacaktır. Düzenli bir görünümde olan stand hitap ettiği kişileri etkileyecektir. İstenilen boyutlarda üretim yapılabileceği için yerinize uygun olacak ve estetik bir görünüm sağlayacaktır. Camdan çok daha dayanıklı olan pleksi malzeme ile üretilen stand sağlam bir yapıda olacak ve uzun ömürlü olacaktır. Üretilen standların hiçbir yeri cam gibi kesici olmayacak ve herhangi bir şekilde zarar verici etkisi bulunmamaktadır. Parlak bir malzeme olduğu için ürünü gösterecek ve albenisini de artırabilecektir.

Pleksi Kalem Standı Örneği Pleksi Kalem Standı Örneği 2  

Gözlük Standı

Pleksi malzemeden imal edilen gözlük standları oldukça kullanışlı ve uzun ömürlüdür. Vitrin içi kullanılan gözlük standı ürünleri de oldukça kullanışlı olmaktadır.  Gözlük ürünleri teşhir edilirken pleksi stand tercih edilmesinin birçok artısı mevcuttur. Standlar istenilen boy ve şekillerde yapılabileceği için sonradan aklınızda hiçbir soru işareti kalmayacaktır. Kullanım kolaylığı ve işlevselliğiyle birlikte mağazanızda güzel bir görünüm oluşturacağı gibi temizliğinin kolay yönüyle de oldukça işini kolaylaştıracaktır.

Pleksi Gözlük Standı Örneği Pleksi Gözlük Standı Örneği 2  

İlaç Standı

İlaç ve medikal ürünlerin sergilenmesi herhangi bir stand olmadığında oldukça zor olacaktır. İlaç teşhir etmek için en iyi çözüm pleksi ilaç standı olacaktır. İlaçların ve medikal ürünlerin hem göze hitap etmesi için hem de düzenli bir şekilde sergilenmesi için pleksi malzeme ile ürünlere özel stand üretimi yapılmaktadır. İstenilen ölçülerde boyutlandırma yapılabilmektedir. Standa dizilecek ilaçların ambalaj boyutlarına göre özel ölçüler yapılırken standın yerleştirileceği yere göre de özel ölçülerde stand üretilmektedir. Parlak bir malzeme olması ürünü ön plana çıkarmak için etkili olacak ve güzel bir görünüm kazandıracaktır. Keskin bir yapıda olmadığı için herhangi bir kazaya sebebiyet vermez. Medikal ürünler ve ilaç ürünlerinin sergilenmesini için pleksi stand ürünlerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Pleksi İlaç Standı Örneği Pleksi İlaç Standı Örneği 2  

Takı Standı

Takı ürünlerinin vitrinde ve mağaza içinde teşhir edilmesi herhangi bir stand mevcut değilse oldukça zor olacaktır. Takı standı küpe, kolye ve diğer tüm takılar için rahatlıkla kullanılabilecek standlardır. Bijüterilerde, kuyumcularda ve diğer mağazaların takı reyonunda kullanılmaktadır. İhtiyacınıza göre yani teşhir edilecek takı türüne göre özel üretilen takı standları aynı zamanda standın bulunacağı yere göre de istenilen ebatlarda üretilmektedir. Pleksi malzemenin şeffaf olması ürünün ön plana çıkmasını sağlayacak ve estetik bir görünümde olmasını sağlayacaktır.

Pleksi Takı Standı Örneği Pleksi Takı Standı Örneği 2  

Broşür Standı

Reklam ve tanıtım broşürlerinin düzenli bir şekilde durması için broşür standı gereklidir. Dergi, broşür, katalog, kitapçık, kartvizit gibi materyaller için rahatlıkla kullanılabilecek standlardır. Tüm işyerlerinde kullanılacak çeşitleri bulunmaktadır. Ayaklı, ayaksız gibi çeşitleri vardır. Şeffaf olduğu için estetik bir görünüm de sağlamaktadır. İhtiyacınıza göre yani koyulacak broşür türüne göre özel üretilen broşür standları aynı zamanda standın bulunacağı yere göre de istenilen ebatlarda üretilmektedir. Hem ekonomik hem de pratik çözüm sağlamak için oldukça faydalıdır.

Pleksi Broşür Standı Örneği Pleksi Broşür Standı Örneği 2  

Eczane Standı

Eczane içerisinde bulunan ve eczanecinin aradığı ilaçları rahat bir şekilde bulabilmesi için tasarlanmış duvara düz bir şekilde montalanmış raf türü standlardır. Bu standlar genellikle basit usül tasarlanmıştır çünkü eczaneden herkez zevkine göre ilaç alamaz . Bu stantlardaki bazı yerler ise stanttaki kapak yerine cam kapak tasarlanarak montajlanmıştır . Eczane standlarında olması gereken en büyük özellik ise stand içerisinde bulunan ürünlere kolay ulaşıla bilir olmasıdır . Yapılışında olduğu gibi Eczane Stand 'ları içinde en uygun malzeme pleksi kesim malzemesi olmaktadır. Pleksi malzemesi daha yoğunluklu olarak kullanılmaktadır . Pleksi malzemesinin kullanılma nedenlerinden en önemlisi dayanıklı ve kolay temizlene bilir olmasıdır. Örneğin bir mobilyadan stand eczane standı yaptırırsanız bu standı duvaza montalamak zorunda kalırsınız ve mobilyadan yapılmış standlarda duvara montalandığı taktirde , vidalama işlemi yapılacağı için çatlamalar meydana gelebilir. Pleksi malzemesinin kullanılma nedenlerinden biriside hafif ve kolay taşınabilir olmasıdır.

Pleksi Kozmetik Standı, Pleksi İlaç Standı, Pleksi Ürün Teşhir Standı, Pleksi Takı Standı, Pleksi Broşürlükler, Pleksi Gözlük Standları, Pleksi Parfümeri Standı, Pleksi Teşhir Ekipmanları